Pilniki do paznokci – Wszystko o nich

Pilniki do paznokci – Wszystko o nich

Posiadasz swój własny salon kosmetyczny? A może po prostu lubisz stylizować paznokcie? W tym artykule powiemy o pilnikach do paznokci. Z czego są robione? Jakie są ich rodzaje? Co jest najlepsze? Wspomnimy także o tym, jak często powinno się je wymieniać.  

Pilniki do paznokci – trochę ogólnej wiedzy

Pilniki różnią się od siebie, kształtem, ziarnistością, materiałem wykonania, zdobieniami a także wytrzymałością. Ponieważ mają różne wartości, nadają się do różnych celów. Na każdym pilniku lub jego opakowaniu jest tajemnicza numeracja. Co ona oznacza? Gradację, czyli moc ścierną pilnika. Co ważne, im wyższy numer, tym delikatniejszy pilnik. Najpopularniejsze gradacje to: 100, 150, 180 i 240. Te gruboziarniste pilniki do paznokci (o gradacji 100) używamy do skracania oraz kształtowania utwardzanych i przedłużanych paznokci. Natomiast te miękkie – drobnoziarniste o gradacji 240 są na tyle delikatne, że nadają się do kruchych, naturalnych paznokci. Jak jeszcze dzielą się pilniki oprócz gradacji?

Pilnik do żelu – Podział ze względu na materiał wykonania  

Pilniki mogą być wykonane z różnych materiałów. Poniżej najpopularniejsze możliwości pilników:

  • papierowe – To najlepszy pilnik do żelu, płytki naturalnej, pilnik do akrylu i tak dalej. Ogromnym plusem pilników papierowych jest duży wybór ziarnistości;
  • szklane – Pilnik szklany jest łagodny i precyzyjny – dzięki temu nie niszczy płytki;
  • z piaskowca – delikatne, pomagają przy usuwaniu skórek;
  • krzemowe;
  • metalowe – krążą wokół nich bardzo podzielone opinie. Niektórzy twierdzą, że przyczyniają się one do rozwarstwiania płytki paznokcia.

To tyle, jeśli chodzi o materiał, z którego pilniki są wykonywane. Co powiedzieć o kształtach?

pilnik do żelu

Banan, pół księżyc…

Kształt pilnik na pewno nie wpływa na paznokcie. Ma za to wpływ na wygodę pracy. Dlatego może ją utrudniać lub ułatwiać. Poniżej kształty pilników i ich wykorzystanie:

  • prosty, czyli najlepszy do nadawania pożądanego kształtu paznokci oraz ich skracania;
  • banan – jego zagięty kształt sprawia, że można dotrzeć do największych zakamarków na płytce paznokcia. Jest to pilnik, który ułatwia pracę przy skórkach;
  • łódka;
  • Pilnik kostka – w takim kształcie można najczęściej spotkać blok polerski, który służy głównie do matowienia i wyrównywania nierówności na płytce.

Pilniki powinno się dezynfekować po każdej klientce. Jeśli w salonie są pilniki jednorazowe, to powinny być od razu wyrzucane.

Bez kategorii