Usługi CNC i cięcie laserem w Bydgoszczy – rynek dla wymagających

Usługi CNC i cięcie laserem w Bydgoszczy – rynek dla wymagających

Obecne czasy nie są łatwe dla przemysłu z powodu rosnących bardzo szybko cen produktów i usług. Wraz ze wzrostem cen rosną więc wymagania wobec jakości zamawianych usług. Z drugiej strony nowoczesna technologia znacznie podnosi poziom usług, oferowanych dla przemysłu. Jak rynek popularnych usług zmienia się w Bydgoszczy? 

Usługi CNC – intensywny rozwój branży

Wśród najbardziej rozwijających się dziedzin przemysłu w Bydgoszczy zdecydowanie zauważyć trzeba rynek usług CNC i cięcie wodą. Są to usługi w pełni zautomatyzowane, co za tym idzie, wykluczają ryzyko błędu podczas pracy. Usługi CNC w Bydgoszczy cechuje wysoka jakość i bazowanie na najnowszych sprzętach komputerowych. Być może dlatego są to usługi zdecydowanie popularne i pożądane, dodatkowo wyjątkowo cenione przez klientów.

Co wchodzi w skład usług CNC w Bydgoszczy?

Główne usługi z zakresu CNC to frezowanie, cięcie, skrawanie, szlifowanie i inne procesy, które mają na celu nadanie obrabianemu materiałowi określonego kształtu. Proces w ramach usług CNC nie jest wykonywany ręcznie, a komputerowo, proces obróbki odbywa się poprzez zaprogramowane do tego maszyny, które wykonują go precyzyjnie, umożliwiając powtarzalność wzoru i parametrów. Najpopularniejsza usługa CNC w Bydgoszczy to zdecydowanie frezowanie, które obecnie przeżywa swój rozkwit. 

Frezowanie CNC – jak wygląda ten proces?

Zacznijmy od tego, że za pomocą frezowania CNC w Bydgoszczy można osiągnąć nieograniczone kształty i wzory powierzchni obrabianego elementu. Podczas procesu wykorzystywana jest technika skrawania materiału, które wykonują specjalistyczne frezy, dostosowane do danego materiału. Obracające się ostrza ścinają wierzchnią warstwę według schematu, zaprogramowanego w komputerze. W związku z tym, że proces jest sterowany automatycznie, jest wyjątkowo precyzyjny i może wykroić nawet minimalne elementy. Dodatkowo, o czym wspominaliśmy wcześniej, jest powtarzalny – można uzyskać niezliczoną ilość identycznych produktów. 

cięcie wodą Inowrocław

Cięcie wodą w Bydgoszczy – zalety tego rodzaju obróbki

Cięcie wodą to kolejny niezwykle popularny sposób obróbki materiału w Bydgoszczy. Jest to proces cięcia na zimno, co pozwala otrzymać niezwykle dobrej jakości rozcięte elementy. Poprzez brak odkształceń termicznych, krawędzie rozcinanych elementów są wyjątkowo precyzyjne i wygładzone. Za samo cięcie odpowiada doprowadzony do 4000 bar strumień wody, skierowany na materiał przez bardzo wąską dyszę. Strumień podczas cięcia osiąga prędkość niemal trzykrotnie przekraczającą prędkość dźwięku! Automatyzacja procesu i komputerowe sterowanie pozwalają – jak w przypadku frezowania – osiągnąć niezwykle precyzyjne cięcie i powtarzalność wzoru. Dodatkowo gama materiałów, które mogą być poddane cięciu wodą w Bydgoszczy, jest bardzo obszerna. 

Cięcie wodą w Bydgoszczy i usługi cnc – dlaczego warto?

Korzystanie z tego typu usług daje szereg korzyści, takich jak:

– oszczędność czasu i pieniędzy,

– wyjątkowa precyzja cięcia,

– powtarzalność zabiegu,

– uniwersalność.

Bez kategorii