Leczenie kręgosłupa – jak pozbyć się bólu kręgosłupa?

Leczenie kręgosłupa – jak pozbyć się bólu kręgosłupa?

Coraz częściej zmagamy się z bólem kręgosłupa. Praca siedząca, przeciążenie czy brak aktywności fizycznej prowadzą do zaostrzenia bólu. Jak skutecznie poradzić sobie z bólem kręgosłupa? Do kogo udać się po pomoc?

Leczenie kręgosłupa Kraków – cenne wskazówki

Z bólem kręgosłupa zmagają się coraz młodsze osoby. Już od najmłodszych lat narażeni jesteśmy na dźwiganie ciężkich, przepełnionych plecaków. Aby zadbać o stan naszego kręgosłupa, warto stosować domowe sposoby:

  1. Regularna aktywność fizyczna – szczególnie specjalne ćwiczenia na kręgosłup, pozwalają wyeliminować ból kręgosłupa. Warto wybrać się do fizjoterapeuty, który pozwoli nam dobrać odpowiednie ćwiczenia.
  2. Ciepłe kąpiele – ciepła woda rozluźnia mięśnie i koi ból kręgosłupa. Dodanie olejków eterycznych spowoduje rozgrzanie pleców.
  3. Plastry rozgrzewające – takie plastry dostaniemy w każdej aptece. Często przylepione plastry nie tylko niwelują ból, ale pozbywają się go na dobre.
  4. Odpowiednia pozycja podczas snu – materac nie powinien być zbyt miękki. Dodatkowo w sklepach dostępne są specjalne poduszki, które zapewniają odpowiednią pozycję podczas snu i odciążają kręgosłup.
Neurolog Kraków

Neurolog Kraków – czy pomoże nam w walce z kręgosłupem?

Pacjenci, którzy zmagają się z bólem kręgosłupa najczęściej kierowani są do neurologa. Szczególnie, kiedy dolegliwości te łączą się z objawami z zakresu układu nerwowego. Często schorzenia ortopedyczne, w tym ból kręgosłupa, wywołuje choroby neurologiczne.  Przykładem takiej choroby jest dyskopatia, kiedy to uszkodzenie krążka międzykręgowego, powoduje ucisk nerwów. Powstają takie choroby, jak rwa kulszowa czy rwa barkowa, która jest bardzo bolesna.

Jeśli zmagamy się z bólem kręgosłupa to lekarzem pierwszego kontaktu jest lekarz rodzinny. Kolejnym specjalistom jest zazwyczaj ortopeda, a dopiero później trafiamy do neurologa. Prawidłowa diagnoza oraz wdrożenie skutecznego leczenia, często eliminują ból kręgosłupa na długi, długi czas. Warto zatem wybrać dobrego specjalistę.

Bez kategorii