Jesteś starszy wiekiem i doskwiera Ci samotność? Jest na to sposób  

Jesteś starszy wiekiem i doskwiera Ci samotność? Jest na to sposób  

Wiele osób mówi, że wszystko wyszło, ale starość się Bogu nie udała.  Nie słusznie jest obwiniać za to samego Boga, ale faktem jest, że starość nierzadko odbiera człowiekowi godność i radość z życia. Wiele starszych osób cierpi z powodu samotności. Inni nie są w stanie wykonywać przy sobie podstawowych czynności, a rodzina nie ma czasu by pomagać. Co w takiej sytuacji? Co może zrobić starsza, schorowana i samotna osoba, która ma trochę pieniędzy? Może postawić na dom opieki Toruń. Więcej informacji w artykule.

Negatywne nastawienie do domów opieki

W Polsce wiele osób ma negatywne nastawienie do domów opieki. Dlaczego? Wynika to ze standardów sprzed lat, które pozostawiały wiele do życzenia. Wiele starszych osób było nienależycie traktowanych. Jednak do dzisiaj standardy bardzo się podniosły, a każdy dom opieki Toruń musi mieć regularne kontrole. Najlepiej sytuacja wygląda w prywatnych domach opieki, jednak pobyt w nich jest zdecydowanie droższy niż w placówkach publicznych. Ale i publiczne placówki mogą być dobre. Wystarczy poczytać opinie i zobaczyć kilka z nich by mieć porównanie. Polacy myślą, że posłanie rodzica do domu spokojnej starości jest okazaniem braku szacunku. Ale czy niepoświęcanie rodzicowi dostatecznej ilości czasu, zaniedbywanie go nie jest brakiem szacunku? Lepiej postawić na fachową opiekę i ciągłe towarzystwo rówieśników dla rodzica niż samotność w domu.

dom seniora Toruń

Dom opieki Toruń jako spokojna przystań

Okazuje się zatem, że samo zostawienie seniora w rodzinnym domu, czy zabranie go do siebie, nie oznacza dobrych warunków. Zobaczmy jakie są plusy z umieszczenia starszej osoby w domu seniora Toruń.

  • Nasi bliscy będą mieli zapewnioną regularną kontrolę stanu zdrowia.
  • Natychmiastową interwencję w razie problemów zdrowotnych występujących nawet w środku nocy.
  • Towarzystwo osób z ich grupy wiekowej – zawsze, gdy tylko będą mieli ochotę.
  • Różnego rodzaju rozrywki, które oddalą nudę i przygnębienie oraz wzmocnią ich sprawność umysłową.
  • Odpowiednio zbilansowane posiłki.

Oczywiście są też pewne minusy. Największym jest brak bliskości z rodziną. Należy jednak pamiętać o tym, że częstotliwość odwiedzin zależna jest wyłącznie od nas samych.

Bez kategorii