Beton – Niezastąpiony materiał budowlany

Beton – Niezastąpiony materiał budowlany

Beton – jest to jeden z najważniejszych materiałów budowlanych. Bez niego nie wylalibyśmy fundamentów, nie zrobili wielu chodników, podjazdów, schodów, basenów i tak dalej. Właśnie dlatego, beton Poznań dostępny jest dzisiaj w tak wielu wersjach i o różnych właściwościach. W tym artykule powiemy o podstawowych rodzajach betonu. Zapraszamy do lektury.

Beton wokół Ciebie

Rozejrzyj się. Prawdopodobnie w odległości kilku metrów od ciebie znajduje się jakiś rodzaj betonu. Chyba, że jesteś w lesie, na łące czy w górach. Dlaczego tak jest? Ponieważ beton jest jednym z najczęściej używanych materiałów budowlanych na świecie. Beton Poznań zaczęto stosować już za czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Koloseum w Rzymie jest w dużej mierze betonowe, a kopuła Panteonu jest największą kopułą na świecie zbudowaną z betonu niezbrojonego. Ten materiał budowlany sprawdza się doskonale w wielu funkcjach. Jest mocny, niezawodny, ognioodporny i wodoodporny, izoluje dźwięk, nie poddaje się ekstremalnym warunkom środowiskowym i jest stosunkowo tani. Składa się on z kruszyw: piasku, kruszywa łamanego lub żwiru, a także spoiwa w postaci cementu i wody.

wytwórnia betonów Poznań

Co mamy do wyboru? 

Tak naprawdę istnieją dziesiątki specjalnych rodzajów betonu. Między innymi:

  • beton architektoniczny,
  • beton samozagęszczalny,
  • beton o wysokiej wytrzymałości,
  • fibrobeton.

Każda wytwórnia betonów Poznań dysponuje różnego rodzaju produktami, które można ze sobą mieszać w dowolnych proporcjach, dzięki czemu powstaje beton idealnie dostosowany do danych potrzeb. Obszary zastosowań betonu są niezwykle różnorodne od konstrukcji budynków, przez infrastrukturę po rolnictwo, architekturę, energetykę i wiele innych.

Gdy chcesz beton Poznań o określonych właściwościach   

Tak naprawdę wielu rodzajów betonu po prostu nie jesteśmy w stanie zrobić na własną rękę. Te, które jesteśmy w stanie zrobić sami to na pewno beton zwykły. Jednak również z nim należy uważać. Dlaczego? Ponieważ to właśnie od betonu zależeć może stabilność konstrukcji. Najlepiej zlecić wyprodukowanie tego materiału specjalistom w prawdziwej betoniarni. Wtedy mamy pewność, że nasz materiał będzie spełniał wszystkie normy potrzebne do wybudowania na przykład szkoły.

Bez kategorii